OPINIE LEKARZY - ROŻEK MEDICUS SP Z O.O. W SANDOMIERZU / GINEKOLOG / KARDIOLOG

Idź do spisu treści

Menu główne:

OPINIE LEKARZY

OFERTA > GABINET GINEKOLOGICZNY > MONA LISA TOUCH
Tłumaczenie strony


  Suchość pochwy, utrata jej napięcia i sprężystości, wysiłkowe nietrzymanie moczu to problemy, które pojawiają się wraz z wiekiem lub po porodzie. Do niedawna jedynym sposobem ich usuwania były operacje lub terapie hormonalne. Laser MonaLisa Touch™ jest skutecznym narzędziem w rękach ginekologów do leczenia  tych zaburzeń. Terapia przywraca naturalne pH pochwy i zwiększa jej nawilżenie, poprawiając tzw. indeks zdrowia pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd,  suchość i infekcje, po zabiegu laserowym odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego i seksualnego. Zabieg MonaLisa Touch™ w sposób nieinwazyjny wspiera również leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które muszą  stosować dopochwowe środki nawilżające, są w okresie menopauzy lub po porodzie. Laserem można także  skorygować zbyt duże  wargi sromowe, które w istotny sposób zakłócają codzienne funkcjonowanie i wpływają na obniżenie samooceny kobiety.

prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk

 Najczęstszą reakcją moich pacjentek, tuż po zakończeniu zabiegu, jest zaskoczenie. Często trafiają do mnie kobiety, które miały już styczność z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i wiedzą, że niektóre z nich nie należą do przyjemnych. Decydując się na zabieg Mona Lisa Touch, pacjentki wiedzą, że mogą oczekiwać spektakularnych efektów, stąd nastawiają się na długotrwały, nieprzyjemny ból i bolesny czas rekonwalescencji. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, zabieg trwa krótko. Jest mało inwazyjny, nie boli, a po zabiegu pacjentki mogą powrócić do normalnego funkcjonowania. Dlatego kobiety najpierw są bardzo zaskoczone, a drugim odczuciem jest zadowolenie i satysfakcja z natychmiastowych efektów. Można go polecić niemalże każdej pacjentce, gdyż nie ma do niego poważniejszych przeciwskazań, ponadto mogą mu się poddać także osoby z niskim progiem odporności na ból.

Agnieszka Świerkot, lekarz ginekolog z Kliniki Ambroziak EstedermLeczeniem zachowawczym objawów obwodowego niedoboru estrogenów u kobiet w menopauzie i po niej, uzyskujemy krótkotrwały efekt . Szczególnie często zgłaszane dolegliwości to; suchość pochwy, nietrzymanie moczu, przewlekłe stany zapalne, a w konsekwencji spadek libido i satysfakcji seksualnej. Pomimo wieloletniego doświadczenia w profilaktyce i leczeniu kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, niejednokrotnie napotykam na trudności. Pojawiające się następstwa ginekologiczne niedoborów hormonalnych są główną przyczyna braku całkowitego zadowolenia z proponowanego dotychczas leczenia. Po zabiegu Mona Lisa Touch zauważyłam nie tylko efekty, które gwarantowała firma. Zauważyłam przede wszystkim uśmiech zadowolonej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, praktycznie nie ma przeciwwskazań. Pomaga kobietom w bardzo uciążliwej przypadłości do niedawana wstydliwej. Wspomniany uśmiech jest dopełnieniem kompleksowego leczenia. Wysiłkowe nietrzymanie moczu, utrata sprężystości ścian pochwy, przewlekłe stany zapalne w pochwie, niejednokrotnie są efektem wcześniej przebytych porodów.
Wykonując zabieg Mona Lisa Touch po porodzie, każda młoda kobieta może zapobiec uciążliwym powikłaniom w późniejszym okresie swojego życia. Ponadto zabieg ten pozwoli przywrócić satysfakcje seksualną oraz dobre samopoczucie sprzed ciąży.

Dr n.med. Małgorzata Zięba,specjalista endokrynolog, specjalista ginekolog położnikLaser MonaLisa Touch™ skutecznie leczy dolegliwości związane z intymnym zdrowiem kobiety. Zabiegi nim wykonywane stosuje się w przypadku dolegliwości zespołu rozluźnienia pochwy, która dotyka w szczególności panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Może się również pojawić w okresie menopauzy. Kolejnymi problemami, które rozwiązuje zabieg MonaLisa Touch™ są te związanie z brakiem odpowiedniego nawilżenia pochwy. Są one często wynikiem zachodzącego procesu starzenia się pochwy, czyli atrofii.
Pacjentki, które do tej pory poddały się zabiegowi, odczuwają znaczne poprawienie elastyczności i zwiększenia napięcia ścianek pochwy. Dzięki rewitalizacji śluzówki, pochwa jest lepiej nawilżona, mniej narażona na infekcje. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
MonaLisa Touch™ to zabieg, który nie powoduje powikłań, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji.

Dr n. med. Krzysztof Gojdź

W swojej ponad 30 letniej praktyce ginekologiczno – położniczej byłem świadkiem wielu kroków milowych w postepowaniu medycznym. Stosowałem jako jeden z pierwszych w Polsce techniki podnoszenia cewki moczowej wszywanymi taśmami ( zabieg TVT) przy nietrzymaniu moczu – wykonywałem i wykonuję dalej plastyki pochwy celem korekty statyki narządu rodnego co było do tej pory standardowym postępowaniem. Niestety metody te nie dają oczekiwanych efektów. Na naszych oczach dokonuje się obecnie rewolucja w zakresie leczenia problemów uroginekologicznych i zaburzeń statyki narządu rodnego. Te schorzenia będące przyczyną ogromnego dyskomfortu życia szczególnie w okresie okołomenopauzalnym, choć również często dotyczą młodszych kobiet (między innymi po porodach siłami natury), występują u ponad 70- 90 % populacji. Nie wszystkie Panie to zgłaszają jako chorobę – często uważając, że tak musi być. Nic bardziej mylnego – to należy leczyć.
Nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, rozluźnienie pochwy to problemy, z którymi walczono dotychczas wykonując różne zabiegi operacyjne, wymagające pobytu w szpitalu, używania skalpela i szycia – działań obarczonych jednak czasami bardzo poważnymi powikłaniami, jak każdy zabieg operacyjny, a nie dających często spodziewanego efektu. Obecnie mamy do dyspozycji ultranowoczesną technikę – bezinwazyjną, bezbolesną, wykonywaną ambulatoryjnie przynoszącą bardzo dobre efekty – laserową korektę statyki pochwy i cewki moczowej. Jest to metoda zwężająca pochwę, dająca poprawę w zakresie nietrzymania moczu, korektę obniżenia pochwy a przy okazji jej zwężenie poprawiając komfort współżycia . Laser zrewolucjonizował wiele dziedzin medycyny -okulistykę, chirurgię endoskopową, dermatologię, kosmetologię – teraz wkracza do ginekologii. Metoda rodem z działu science-fiction może spełnić wreszcie oczekiwania ginekologów a szczególnie naszych pacjentek – kobiet dotkniętych problemami takimi jak :
  • nietrzymanie moczu ( popuszczanie samoistne moczu przy kucnięciu, kaszlu, tańcu wysiłku lub nawet częste parcie na mocz)
  • obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy (jak często określają to pacjentki: „ wyczuwalna „gulka” w szparze sromowej”)
  • dyskomfort przy współżyciu – szeroka pochwa
To wszystko można skorygować metodą laserową, która zregeneruje błonę śluzową i ścianę pochwy przywracając jej pierwotną elastyczność.

Prof. dr hab. Mariusz Zimmer, ZimMed –Wrocław


 Nadmierna wielkość warg sromowych może powodować problemy związane z higieną osobistą, aktywnym uprawianiem sportu, odczuwaniem doznań seksualnych. Zabieg labioplastyki umożliwia modelowanie małych lub wielkich warg sromowych. Przy atrofii warg sromowych dużych, czyli stracie ich objętości i elastyczności, można przywrócić ich dawny wygląd za pomocą operacji lub częściej przez wypełnienie kwasem hialuronowym. W zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjentki podczas konsultacji ustalamy wspólnie zakres i rodzaj zabiegu. Zabiegi labioplastyki, do tej pory chirurgiczne i najczęściej wykonywane w znieczuleniu miejscowym, teraz można wykonywać za pomocą lasera MonaLisa Touch™, a także łączyć z innymi zabiegami laserowymi (nietrzymanie moczu, rewitalizacja pochwy, blizny poporodowe itp.). Powyższe procedury nie wymagają hospitalizacji, cieszą się popularnością wśród Pacjentek ze względu na skuteczność, niewielką bolesność i krótki okres wyłączenia z codziennej aktywności.

dr Marta Raczkowska-Muraszko, chirurg plastyk


W moim przekonaniu grupą docelową dla zabiegów z zastosowaniem MonaLisa Touch, są nie tylko pacjentki z atrofią pochwy, czy początkową fazą nietrzymania moczu, ale również pacjentki z dysfunkcją tego organu, np.
– pacjentki onkologiczne,
– pacjentki po porodzie czy
– kobiety nieusatysfakcjonowane pożyciem seksualnym.
Wiedzę o zastosowaniu laserów czerpię z 25 – letniego doświadczenia w pracy z laserami chirurgicznymi wykorzystywanymi do zabiegów ginekologii operacyjnej i onkologicznej. Ich użycie umożliwia maksymalnie precyzyjne i bezpieczne działanie, dając efekty szybkiego gojenia i powrotu do zdrowia.
Laser MonaLisa Touch otwiera nową erę w niesieniu pomocy pacjentkom w sposób bezpieczny i małoinwazyjny a zarazem skuteczny. Mam również świadomość korzyści z zastosowania lasera w ginekologii np. w leczeniu endometriozy oraz zmian patologicznych w obrębie sromu i szyjki macicy.

dr Bogdan Szymala – specjalizacja: ginekolog-położnik, ginekolog-onkologŹródło: http://monalisalaser.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego